Wycieczka LSO i Ruchu Światło Życie do kina – 14.03.2015r.

W dniu 14.03.2015r. odbył się wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło Życie do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Bóg nie umarł”

To jeden z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat. Teraz każdy widz będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy masz odwagę bronić wiary”?

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy zaczynają posłusznie pisać, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą a przyszłością. Sprzeciwia się, przez co profesor wyznacza mu nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, używając racjonalnychch argumentów i dowodów, a także przekonać do tego resztę studentów przed zakończeniem semestru. Jeśli tego nie zrobi – obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić, czy faktycznie potrafi walczyć o to, w co wierzy…