Powiększyło się grono Służby Liturgicznej naszej parafii…..

W środę 4 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 19:00 – 8 chłopców, którzy ukończyli roczny okres przygotowania czyli kandydatury zostało włączonych do grona ministrantów.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Leopold Kordas, który pobłogosławił nowych ministrantów.

 

Nowo ustanowieni ministranci:

– Adamus Igor
– Boś Maksymilian
– Kiebała Miłosz
– Kmiecik Mateusz
– Mikos Fabian
– Pyskaty Paweł
– Stecuła Kacper
– Wajda Emil

Słowa wdzięczności zostały skierowane przede wszystkim do rodziców za stworzenie religijnej atmosfery w domu rodzinnym, która skutkuje większym zaangażowaniem się dzieci w życie Kościoła. Ks. Proboszcz życzył nowym ministrantom gorliwości w spełnianiu posługi przy ołtarzu.

Słowo ministrant pochodzi z łacińskiego „ministro” i oznacza służenie, posługiwanie, świadczenie pomocy. W kościele katolickim ministrant to osoba posługująca wspólnocie podczas Eucharystii oraz przy sprawowaniu innych nabożeństw. Ministranci nie przyjmują święceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.

Aktualny wykaz Służby Liturgicznej naszej parafii można znaleźć TUTAJ

Fotogaleria z uroczystości dostępna jest TUTAJ